Má Andrej Babiš naivní sny?

Citujme ze stránek, kde je glosa o Andreji Babišovi. Ty stránky jsou na webu e15. Úvodní věty to celkem vystihují.

Nejprve nechtěl zakládat politickou stranu. Pak ji nechtěl vést. Dále nechtěl být jejím premiérským kandidátem. V žádném případě nechtěl do vlády. Tedy pokud by nedostal křeslo ministra financí. A samozřejmě by jako parlamentní politik předal řízení firmy někomu jinému. Tedy pokud by se (ne)stal ministrem…

Článek je to celkem pěkný, prostě glosa. Souhlasím s pisatelem – ať už si Andrej Babiš ponechá křeslo generálního v Agrofertu nebo ne, stejně ji bude řídit. Tak jak to dělá teď, totiž pomocí SMS. Takže jakoby vzdání se rozhodování ve své firmě je stejně iluzorní, jako u Víta Bárty a jeho Agentury Bílého Lva, ABL, chcete-li.

Stejně tak autor zmiňuje jedno z hesel, totiž dovážet méně potravin, více dělat u nás. no není jo jasná priorita Andreje Babiše a jeho Agrofertu? Není to voda na jeho mlýn?

Dále novinář naráží na zaujetí Andreje Babiše ministerstvem financí. Zde spekuluje o úloze státu ve věci chemických firem. Ostatně Andrej Babiš nepotřebuje resort ministra zemědělství, proto o něja ni neusiluje. Ministr financí je daleko mocnější, i třeba co se týká odpuštění daní ( viz třeba příklad, kdy Kalousek odpustil peníze knížeti Schwarzenbergovi). Co když si bude tajně Andrej Babiš odpouštět daně u svých několika set firem shrnutých pod Agrofertem?

Na závěr píše e15 – Nikdo neupírá Andreji Babišovi, že je úspěšný manager. To mu ale prý je k ničemz, když nezná, čeho chce docílit.

Fakt pěkná glosa, ostatně glos jeako takových je všeobecně málo, co se tedy týká kvality. Andrej Babiš se do sněmovny dostane, otázka zda se sedmi nebo 15 procenty. To je totiž v našem volebním systému sakraže rozdíl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *