Může Andrej Babiš zlikvidovat kohokoliv z nás?

Článek o tom je dnes na PL. Jedná se v podstatě o rozhovor s Tomášem Hrdličkou, jehož právě Andrej Babiš označuje za jednoho z „kmotrů“. Co je v článku zajímavého? Tomáš Hrdlička se zde svěřuje, že náš se hlavně nesmí stát firmou ovládanou Andrejem Babišem.

Vyberme základní teze a tvrzení z článku:

– Andrej Babiš je člověk, který nejenom podniká v médiích, ale má i svoje ekonomické zájmy spojené s veřejnými penězmi. Podnikání Andreje Babiše je spjato ze státními dotacemi, což jsou peníze, které se musí napřed někomu sebrat. Stejně tak i podnikání Andreje Babiše s příměsemi do biopaliv. Pravicové strany ovšem jsou proti dotacím, takže Andrej Babiš nemůže být pravicovým politikem, aniž by chtěl dotace zrušit.

– citace: „On tady v jedné osobě kumuluje mediální, ekonomickou i politickou moc. Já jsem slyšel, že strana pana Babiše chce snížit DPH na tiskoviny a na potraviny. Nepodniká on náhodou v oblasti tiskovin a potravin? Nepomůže takovéto opatření jeho byznysu? Opět, jak vyvrátí, že se u něho jedná o jasný střet zájmů?“

– citace: „Naše média tu dvacet let útočí na komunisty a pan Babiš byl nomenklaturní komunista a nemá negativní lustrační osvědčení. U základní školy vidíme billboard pana Babiše, kde říká, aby lidé volili tak, aby se děti nemusely stydět, ale on by dnes na té škole nemohl dělat s pozitivním lustračním osvědčením ani učitele.“

– Andrej Babiš říká, že chce řídit stát jako firmu. Bude Andrej Babiš řídit stát jako firmu, co mu bude přinášet zisk? Firma je přece řízena přísně autokraticky.

– Proč se Andrej Babiš soudí kvůli kauze s StB na Slovensku, které nemá lustrační zákon, proč se jako český občan nesoudí u nás?

– Poslední citace: „Pan Babiš má ekonomickou a mediální moc a pravděpodobně bude mít i politickou moc. A on takto může ukázat prstem na kohokoli bez jakéhokoli důkazu a kohokoli zlikvidovat. MF Dnes mi asi nedá prostor, abych se bránil. Nedá prostor nikomu, kdo se znelíbí panu Babišovi. Naopak dá prostor panu Babišovi, aby toho člověka zničil.“

Tak pan Hrdlička je známou postavou, ovšem mluví se o ní hlavně v médiích…jako o kmotrovi a tom, kdo tahá za drátky. Na tento článek nemám názor…ale jeho konstrukce mají logiku a Andrej Babiš by ji těžko vyvracel.

Zdroj článku tu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *