Na kolik si přijde Andrej Babiš z dotací?

Dnes se objevil na internetu další článek, kde autor uvádí, na kolik nás přijdou (jako daňové poplatníky) dotace pro Andreje Babiše. Strana Svobodných má jako jediná v programu zrušení přimíchávání biosložek do paliva. Díky dostacím si Andrej Babiš jen v roce 2011 přišel na biopalivech na 2,8 miliardy Kč, uvádí zdroj.

Průměrný motorista jezící na naftu tak Andrejovi Babišovi a jeho Agrofertu věnoval 500 Kč. Což nejsou zrovna zanedbatelné peníze. Jeden citát z článku: „To, že Babiš má značný osobní ekonomický zájem na přimíchávání biopaliv, je zřejmé z toho, že se mu v roce 2010 podařilo prolobbovat navýšení podílu bioložky v palivech ze 4,1 procenta na 6 procent. Babiš tehdy bezostyšně promédia uvedl: „Ano, lobboval jsem za biopaliva. Volal jsem třeba některým poslancům. Nebojím se říkat své názory nahlas.““

Tenkrát šlo o to, že se sněmovna sešla poslední den vého mandátu a toto navýšení, výhodné pro Andreje Babiše, prosadila.

Jaký z toho udělat závěr? Již jseme o tom několikrát psali. Andrej Babiš mohl lobovat a přiznal se k tomu. Chyba je ovšem hlavně v politicích…že se dají evidentně koupit. Tak nevím, na jednu stranu chce Andrej Babiš republiku bez korupce, na druhou stranu považuje za normální lobování pro „svůj zákon“. Neříkáme, že Andrej Babiš udělal něco nelegálního, nicméně rčení – Káže vodu pije víno se k této věci ohledně Andreje Babiše hodí asi nejvíce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Na kolik si přijde Andrej Babiš z dotací?

  1. Bedřich Hnilica napsal:

    Je mi naprosto jedno kolik pan Andrej Babiš vydělal na dotacích, protože to dostal legálně a přeji mu to. Nechápu, jak může někomu vadit šikovnost schopného člověka, který je už dávno za vodou a přesto se pustil do boje, ve prospěch nás všech, s nepřítelem co už rozkradl biliony. Ty napáchaná zvěrstva politiků, kmotrů, justice a jejich posluhovačů v ČR už může napravit jen ANO 2011 pod vedením Andreje Babiše. Je to jediná a poslední šance na uzdravení naší země i když to nebude vůbec jednoduché.

  2. petr napsal:

    Však ano, jeho peníze jsou legálně vydělané a je to v pořádku. Spíše jde o vytvoření celkového obrazu člověka. Jinak myslím že bude dobře, když se do sněmovny Andrej Babiš dostane. protože pokud bude dobrý, za další 4 roky může mít i většinu…

  3. Jarin napsal:

    Je to lež jako věž, ani opsat článek neumějí, těch 2,8mld. zaplatili motoristi více díky biosložkám, ale Babiš není jedinej výrobce v republice a i kdyby byl, tak to není čistý zisk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *