Na kolik si přijde Andrej Babiš z dotací?

Dnes se objevil na internetu další článek, kde autor uvádí, na kolik nás přijdou (jako daňové poplatníky) dotace pro Andreje Babiše. Strana Svobodných má jako jediná v programu zrušení přimíchávání biosložek do paliva. Díky dostacím si Andrej Babiš jen v roce 2011 přišel na biopalivech na 2,8 miliardy Kč, uvádí zdroj.

Průměrný motorista jezící na naftu tak Andrejovi Babišovi a jeho Agrofertu věnoval 500 Kč. Což nejsou zrovna zanedbatelné peníze. Jeden citát z článku: „To, že Babiš má značný osobní ekonomický zájem na přimíchávání biopaliv, je zřejmé z toho, že se mu v roce 2010 podařilo prolobbovat navýšení podílu bioložky v palivech ze 4,1 procenta na 6 procent. Babiš tehdy bezostyšně promédia uvedl: „Ano, lobboval jsem za biopaliva. Volal jsem třeba některým poslancům. Nebojím se říkat své názory nahlas.““

Tenkrát šlo o to, že se sněmovna sešla poslední den vého mandátu a toto navýšení, výhodné pro Andreje Babiše, prosadila.

Jaký z toho udělat závěr? Již jseme o tom několikrát psali. Andrej Babiš mohl lobovat a přiznal se k tomu. Chyba je ovšem hlavně v politicích…že se dají evidentně koupit. Tak nevím, na jednu stranu chce Andrej Babiš republiku bez korupce, na druhou stranu považuje za normální lobování pro „svůj zákon“. Neříkáme, že Andrej Babiš udělal něco nelegálního, nicméně rčení – Káže vodu pije víno se k této věci ohledně Andreje Babiše hodí asi nejvíce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Na kolik si přijde Andrej Babiš z dotací?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *