Nižší daň na pleny asi nebude přiznal Andrej Babiš

Přitom před volbami to bylo tuším jedno z hlavních hesel kampaně, kdy Andrej Babiš říkal, že jde skoro o hotovou věc, že si to Česká republika uhájí. Trošku mi to řipomíná i předchozí vlády – po volbách je většinou vše jinak a sliby nebyly zasazeny do reálného rámce.

Ne že by to vadilo, ale vláda by měla ty daně už nějak vyřešit s ohledem na rodiny s dětmi. Udělat odpočet třeba 4 tisíce na dítě měsíčně, řekněme tedy na první dvě. Republika pomalu vymírá, lidi živoří a mít dítě je luxus – dnes ho prakticky minimálně 25 let živíte (vysokou bude mít za chvíli každý) a odpočet na děti by porodnost nastartoval.

A proč proboha Andrej Babiš a vláda uvažují na snížení DPH na knihy? Proč tomu dává takový význam? Zřejmě ví, že jí to až tak neublíží. Na druhou stranu, kdo proboha těch pár procent snížení pozná? Řekl bych, že debaty o nějaké dětské výživě, plenách a knihách jsou víceméně zbytečné. Zvyšte odpočet pracujícího na děti a pomůžete mnohem více. Samozřejmě by se musel zrušit bonus – aby zase nepracující rodič (čti živnostník, co má dvě vily, tři auta a již 10 let je v mínusu) na tom vydělával? Jak může být živnostník ve ztrátě? A tak dlouho?

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory tvůrců webu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *