Politická budoucnost Andreje Babiše

Tak opět nějaký perlivý článek o Andreji Babišovi vyšel dnes, 25. července 2013 na Parlamentních listech. V něm srovnávají Berlusconiho právě s Andrejem Babišem. Prý je hendikepem, že mluví husákovským česko-slovenským jazykem a říká věci napřímo.

První odbočka, za to si ho sakra vážím. Obalit prostou větu plácnutou Andrejem Babišem “ ten člověk lže“, dokáže český politik dát do asi pětiminutového výlevu, kde stojí, že “ ono to tak není, asi neměl informce, asi byl unavený, asi se mu chtělo na velkou, zřejmě jste nepochopili celou formulaci věty, nemáte správné informace, víte oni jednání probíhají, nic takového z toho nevzešlo, jsem smutný z nepochopení mých slov, jsem křišťálově čistý, to jsou pomluvy, víte v Parlamentu se toho řekne, ono to nebylo zasazeno do správného rámce, jednání probíhají v kuloárech, ještě nevíme zda ten člověk lže a nechme to na policii, no ale na parlamentu můžu říkat co chci anžto mám imunitu…“ toho je co? To je tak desetina věcí, jak se vylhat z každé lži.

Že není alfa samec jako Berlusconi? To je nějaká kvalifikace pro dobrá rozhodnutí? Lepší, když bude přemýšlet hlavou a ne kompasem dole, co mu ukazuje směr…

S čím bych asi souhlasil napůl, že že lídrem strany asi být nemůže. Proto hledá osobnosti, kteří by ho zaštítíli. To už jsme psali v článku Andrej Babiš najímá mocné spojence. Ovšem pozor, jak se píše v článku, nesmí to býti maskoti jako Radek John. Narozdíl od Parlamentních listů si nemyslím, že by to měla být nějaká známá tvář, měl by to být člověk z lidu, co zná starosti běžného občana. Co vidí kolem sebe normálním měřítkem průměrného platu normální starosti. A tak by měl být vystaven i program strany. Pracuješ? OK, můžeš si dovolit hypotéku a šťastné žití. Nepracuješ? Ok, stát se to může každému, firmy propouší, ale hledej si práci. Nepracuješ odjakživa? Sorry, běž do řitě, za 10 let by sis práci našel, ale válet se doma je boží ne?

Podtrženo sečteno, Andrej Babiš a jeho Ano 2011 má zatím jen vizi, čekám na jasný program, a pokud bude dle mého gusta, třeba se Andreji Babišovi nabídnu jako lídr 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Budoucnost Ano 2011 se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *