Vyčistí Andrej Babiš zdravotnictví?

Citujme ze článku zde: „Andrej Babiš se vehementně pustil do čištění veřejných výdajů. Hlavním objektem jeho zájmu se stalo zdravotnictví, kde se podle něj v naprosto netransparentních tocích ztrácejí miliardy. Ministr nekompromisně vytáhl do boje s úniky, jejichž hlavním tvůrcem je podle něj „Richelieu českého zdravotnictví“, bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr, aktuálně prý přes své kamarády v ČSSD. S tou má Babiš podle vlastních slov na financování zdravotnictví diametrálně odlišný pohled.“

Jak toho dosáhnout?

1) Například zdravotní pojišťovny podle něj musejí dodržovat zákony a zejména zveřejňovat všechny smlouvy se zdravotnickými zařízeními, což doposud navzdory mnoha rozsudkům soudů nedělaly.

2) Nemocnice podle něj musejí drahou techniku nakupovat centrálně. Dnes jsou podle Babiše centrem zájmu mnoha lobbistů a kvůli tomu se spekuluje o vlivu takových lidí, jako je Roman Janoušek nebo Ivo Rittig.

3) Andrej Babiš ujistil, že si nechce jako rukojmí brát české pacienty. Má však prý jedinečnou příležitost svým tlakem na ministra Němečka přispět k tomu, aby se ve zdravotnictví udělal pořádek, a tuto šanci hodlá využít.

4) Bylo chybou zrušit poplatek za pobyt v nemocnici – souhlasím.

5) Premiér Bohuslav Sobotka v reakci uznal, že velké množství výdajů pojišťoven je neprůhledných. To však prý nic nemění na tom, že nemocnicím je nezbytné trvale vykompenzovat výpadek příjmů, který by mohl zásadně ohrozit péči o pacienty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ministr Andrej Babiš se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *