Vyhnul se Andrej Babiš soudu plánovaně?

Na to naráží článek na tomto místě. Dle pisatele článku jde o to, že Andrej Babiš má strach, že by mohl soud rozhodnout v jeho neprospěch. Rozhodl se tedy neriskovat a nechat soud až na leden. Citume pár vět z článku:

„Babišovi se samozřejmě vůbec nehodí do krámu, aby soud nyní posuzoval míru jeho aktivní spolupráce se Státní bezpečností. Kandiduje ve volbách, které se konají za dva týdny, a proto potřebuje u veřejnosti vzbudit dojem, že je vhodnou novou alternativou. Ale není. Podle slovenského Ústavu paměti národa měl bývalý komunista Babiš v 80. letech jako pracovník podniku zahraničního obchodu Petrimex být nejdříve důvěrníkem a posléze i agentem StB.“

Autor dále píše, že hnutí Ano 2011 je pod vedením Andreje Babiše nedůvěryhodné a pozastavuje se nad tím, zda by vůbec Andrej Babiš obdržel čisté lustrační osvědčení, které je potřeba například na ministerskou pozici (to jenom tipujeme, prováděcí zákon/vyhlášku neznáme).

Závěrem názor tohoto webu o Andreji Babišovi. Možná to byl skutečně účel, vyhnou se praní špinavého prádla 14 dní před volbami. Ať už je pravda jakákoliv, známe naše soudy, a kdyby soud jednoznačně určil, že si nemyslí, že Andrej Babiš byl agentem StB, tak i když by šlo o nepravomocné sdělení, bylo by to sdělení pro veřejnost. Mohlo by dojít k tomu, že by Andreje Babiše a jeho Ano 2011 volilo méně lidí, než dnes avizovaných cca 13%.

O podobné věci ostatně píše i článek, na tomto blogu. Zde to autor textu rozhrábl jetě důkladněji. Opět jedna citace: „Andrej Babiš už jen tím, že se soudu, o který tak vehementně stál, vyhnul, de facto potvrdil, že agentem byl a že s StB spolupracoval. Sice může i nadále v kampani vystupovat jako oběť StB, vyhrožovat žalobami, nechávat ze sálu vyvést každého, kdo mu položí při debatě nepříjemnou otázku, ale nic to nemění.“

„Náhle zjišťujeme, že Babišovo chvástání, kolik ročně odvádí do státní kasy milionů (on sám 23 miliony a jeho holding 800 milionů ročně) je de facto jen demagogií, protože ze státní kasy dostává mnohem víc. Jen na povinném přimíchávání biosajrajtu do pohonných hmot inkasuje ročně odhadem 10 miliard a na státních zemědělských dotacích ročně další 3 miliardy.“

Autor příspěvku dále spekuluje o Andreji Babišovi, že se opravdu soudu nezúčastnil vědomě. Pokud je prý Andrej Babiš nevinný, tak naopak mohl mít další trumf. Tím že soud „nechal“ odročit, přiznává že agentem StB skutečně byl.

Oba články jsou zajímavé, je dobré si je přečíst…a udělat si vlastní názor, zda byl Andrej Babiš práskač nebo ne. Bohužel nyní už to ví s jistotou asi jen opravdu Andrej Babiš.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *